Su

5.Sınıf - Besinler ve Dengeli Beslenme

Beslenme Neden Gereklidir?
Canlılar beslenemezlerse yaşamlarını sürdüremezler. Tüm canlılar büyüyebilmek ve yaşamsal faaliyetlerini devam ettirebilmek için beslenir.
• Canlılar, doğduktan sonra büyür ve gelişirler. Büyüyebilmek ve gelişebilmek için ise beslenirler.
Yediğimiz besinlerin bir kısmı vücudumuzun kas ve kemik yapısına katılır. Böylece büyürüz. Dünyaya gelen bebek büyüyerek çocuk olur, çocuk büyüyerek yetişkin olur. Yetişkinler büyümezler. İnsanlar belli bir yaşa gelince büyümelerini tamamlarlar.

Mars'ta Su Bulundu

Marsta su bulundu

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars'ta sıcak aylarda akan tuzlu su bulunduğuna dair çok güçlü kanıtlara ulaşıldığını açıkladı.

Associated Press'in haberine göre, Kızıl Gezegen'de sıcak aylarda görülen ancak yılın geri kalan bölümünde kaybolan siyah çizgilerin, periyodik olarak akan tuzlu suların sonucunda oluştuğu ortaya çıktı.

Kimyaokulu.com - Merak Edilen Bilgiler

MERAK EDİYORSANIZ

(713)

Bilimsel makaleler... Atom bombası, hava kirliliği, su kirliliği, güldürme gazı, hava yastığının çalışma prensibi, çöplerin yaşamı, yediklerimizin kimyacası, vurgun olayı, ozon, doğal mıknatıs, nükleer reaktörler, maddenin 4. hali,  vb. gibi günlük hayatta karşılaştığımız  hayatımızdaki kimya ile  ilgili yazılar...     

MERAKLISINA YAZILAR      37

RSS - Su beslemesine abone olun.