Güneş Sistemi

Güneş Sistemi İzle

Sayfayı hazırlayanların uzmanlığı konusunda kimse bir şey söyleyemez: NASA, JPL (Jet İtki Laboratuvarı) ve Caljfornia Teknoloji Enstitüsü.
Özelliği, size Güneş Sistemi'ndeki gökcisimlerini istediğiniz açıdan, istediğiniz yakınlıktan görebilme olanağı sunması. İsterseniz, Jüpiter'i büyük kaşif Galileo'nun gördüğü gibi (yani uzaktan), isterseniz de uydu Galileo'nun gördüğü gibi (yanı başından) izleyebiliyorsunuz. Gezegenlerin görüntüleri son derece gerçekçi biçimde hazırlanmış. Üstelik simülatörü istediğiniz görüntüler için ayarlamak da oldukça basit.

Güneş İlk Defa Böyle Görüntülendi

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 19 Aralık’ta gerçekleşen güneş patlamalarından sonra bu kez de Güneş’teki radyoaktif dalgalanmaları görüntüledi.

NASA'nın nükleer spektroskopik teleskobu NuSTAR, oldukça hassas ve küçük hareketlilikleri dahi görüntüleyebilen teknolojisiyle Güneş üzerindeki ışık patlamalarını yansıtan büyüleyici bir fotoğraf çekti.

19 Aralık'taki güneş patlamaları yüksek bir radyasyon saçtı ve Dünya'daki atmosfer tarafından emilen bu radyasyon dalgaları yeryüzüne ulaşmasa da GPS ve uydu iletişim sistemlerinde sıkıntılara neden oldu.

RSS - Güneş Sistemi beslemesine abone olun.