Karadelik

Karadelikten Canlı Yayın İzle

Karadelikten Canlı Yayın Karadelikler, varlıklarını ortaya koyan dolaylı gözlemler sayesinde son 30 yıl süresince bilim kurgu malzemesi olmaktan çıkıp gökbilim ve kozmolojinin temel konuları arasına girdiler. NASA Televizyonu’nun (NTV) 6 Mart’ta başlattığı "Bir Karadelik’ten Canlı Yayı n" adlı video gösterisi de, ışığın bile kaçamayacacağı derecede güçlü kütle çekimine sahip karadelikler aracılığıyla orta okul ve lise öğrencilerinin ilgilerini ışık ve optik, elektromanetik tayf, kütleçekimi ve hareket, madde ve enerji konuları üzerinde yoğunlaştırmayı amaçlı yor.

Karadelikten Canlı Yayın

Karadelikler, varlıklarını ortaya koyan dolaylı gözlemler sayesinde son 30 yıl süresince bilim kurgu malzemesi olmaktan çıkıp gökbilim ve kozmolojinin temel konuları arasına girdiler. NASA Televizyonu’nun (NTV) 6 Mart’ta başlattığı "Bir Karadelik’ten Canlı Yayın" adlı video gösterisi de, ışığın bile kaçamayacacağı derecede güçlü kütle çekimine sahip karadelikler aracılığıyla orta okul ve lise öğrencilerinin ilgilerini ışık ve optik, elektromanetik tayf, kütleçekimi ve hareket, madde ve enerji konuları üzerinde yoğunlaştırmayı amaçlı yor.

Güneş İlk Defa Böyle Görüntülendi

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 19 Aralık’ta gerçekleşen güneş patlamalarından sonra bu kez de Güneş’teki radyoaktif dalgalanmaları görüntüledi.

NASA'nın nükleer spektroskopik teleskobu NuSTAR, oldukça hassas ve küçük hareketlilikleri dahi görüntüleyebilen teknolojisiyle Güneş üzerindeki ışık patlamalarını yansıtan büyüleyici bir fotoğraf çekti.

19 Aralık'taki güneş patlamaları yüksek bir radyasyon saçtı ve Dünya'daki atmosfer tarafından emilen bu radyasyon dalgaları yeryüzüne ulaşmasa da GPS ve uydu iletişim sistemlerinde sıkıntılara neden oldu.

RSS - Karadelik beslemesine abone olun.