Öğretmen

Aile Tanıma Anketi - Rehberlik Evrakları

AİLE ANKETİ
I. ÖĞRENCİNİN
1. Adı Soyadı :
2. Doğum Yeri ve Yılı :
3. Boyu ve Kilosu :
4. Sınıfı / No su :
5. Bugüne kadar hiç sınıfta kaldı mı?
6. Şimdiye kadar gittiği okullar?
II. AİLE
A) ANNENİN B) BABANIN
1. Adı Soyadı : 1. Adı Soyadı :
2. Yaşı : 2. Yaşı :
3. Sağ ...........veya ölü .......... 3. Sağ .... veya ölü....
4. Öz mü? , Üvey mi? 4. Öz mü?, Üvey mi?
5. Öğrenim Düzeyi : 5. Öğrenim Düzeyi?
6. Mesleği : 6. Mesleği :
7. İş ve Ev Telefonları : 7. İş ve Ev Telefonları:
C) AİLE

37 Bin Öğretmen Kadroları Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2016 Eğitm-Öğretim yılı başında Eylül ataması olarak toplam 37000 öğretmen alacak. Bu alınacak öğretmenlerden 36.512 kişi İlk Atama, 371 kişi yeniden ve kurumlar arası geçiş ile atama, 117 kişi ise milli sporcu kadrosundan atama yapılacak.
Kadrolarda en fazla payı 4189 kişi ile Sınıf Öğretmeliği, daha sonra 3964 kişi ile İngilizce ve 3819 kişi ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği branşları almış durumda.
Atama başvuruları 4-10 Eylül arasında yapılacak. Atamalar ise 15 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Öğretmenlere Destek Eğitimi Kursu

MEB tarafından illere gönderilen yazıya göre, özel destek eğitimi uygulayan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile özel eğitim okullarında, ihtiyaç durumunda, 240 saatlik uzman öğretici yetiştirme kursunu tamamlayanların, destek eğitimlerini vermek üzere görevlendirilebileceği belirtildi.

Bu kapsamda başvuru şartlarını taşıyan adaylar için "Özel Öğretim Kurumları Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu" düzenlenecek.

Sivil İtaatsizliğe Soruşturma

Sivil İtaatsizliğe Soruşturma

Bayram törenindeki kamera görüntüsü ve fotoğraflardan yola çıkılarak yapılan tespitte 16 öğretmenin kıyafet konusunda sendikanın aldığı sivil itaatsizlik kararını uygulaması üzerine Balıkesir Dursunbey İlçe Kaymakamı öğretmenlere soruşturma açtı.

Öğrencilere bile sivil kıyafet özgürlüğünün olduğu bir ortamda öğretmenlerin kıyafet konusunda soruşturma geçirmesi komedisi öğretmenler arasında şaşkınlıkla karşılandı.
İnceleme soruşturmaya tabi tutulan öğretmenlerin 13 tanesinin Eğitim-Bir-Sen, 2 tanesinin Türk Eğitim Sen ve 1 tanesinin ise Eğitim-Sen üyesi olduğu anlaşıldı.

Öğretmenlere 120 Lira Nöbet Ücreti

Öğretmenlere 120 Lira Nöbet Ücreti

CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, TBMM Başkanlığı'na, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na, öğretmenlere her bir günlük nöbet hizmeti karşılığında 120 lira ücret ödenmesine ilişkin maddenin eklenmesine dair teklifte bulundu.

Milltevekili Serdar Soydan, yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi TBMM'ye sunduğu dilekçede, eğitim ve öğretimin temel taşı olan öğretmenlerin ekonomik olarak biraz olsun rahatlamalarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi amacıyla hazırladığı kanun teklifinin gerekçesini şu sözlerle ifade etti:

Sayfalar

RSS - Öğretmen beslemesine abone olun.