TEOG

8.Sınıf Basit Makineler Ders Notu Özeti Oku

Bir işi yaparken daha az kas gücü kullanmak ya da daha fazla kuvvet elde etmek için ilk çağlardan bu yana bazı makineler kullanılmaktadır. Hayatı kolaylaştıran ve insanlara çalışmalarında yardımcı olan birçok makine vardır. Bu makinelerden bazıları motorsiklet ve otomobil gibi karmaşıkken bazıları ise tahterevalli ve vida gibi basittir.

2016-2017 TEOG Konu ve Kazanım Listesi

Talim ve Terbiye Kurulunun yayınladığı 2016-2017 eğitim öğretim yılında yapılacak olan TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı) için öğrencilerin sorumlu tutulacağı ünite, konu ve kazanımların listesi ektedir. Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri. Tüm dersler içeriktedir. İndirip inceleyebilirsiniz.

8.Sınıf Basit Makineler Ders Sunusu İndir

BASİT MAKİNELERİN ÖZELLİKLERİ
1- İş kolaylığı sağlar.
2- Ancak iş ve enerjiden kazanç ya da kayıp yoktur.
3- Kuvvetin yönü, büyüklüğünü ve uygulama noktasını değiştirebilir.
4- Bir işin yapılma süratini/hızını değiştirebilir.
5- Bir enerji türünü başka bir enerji türüne dönüştürebilir.
6- Kuvvet ya da yoldan kazanç olabilir.
7- Ancak bir basit makine aynı anda hem kuvvetten hem yoldan kazanç sağlamaz.
8- Basit makineler kendi kendine enerji üretmez, aksine sürtünmeden dolayı enerji kaybına yol açarlar.

TEOG 1 Cep Kartları

TEOG 1 Cep Kartları indir. Fen bilimleri dersi eğlenceli,zor olmayan bir derstir. Bu derste başarılı olmak için çok çalışmak değil, planlı ve düzenli çalışmak gerekmektedir. Elinizdeki bu kartlar sizlerin sık sık tekrar yapmanız, her zaman ve her yerde, ders çalışabilmeniz için hazırlanmıştır. Bu kartlar gireceğiniz sınavda en büyük yardımcınız olacaktır.

Gökhan BOZAN
Fen Bilimleri Öğretmeni
Her türlü soru ve önerileriniz için
İletişim: gkhnbzn@gmail.com

TEOG Soru Analizlerini MEB Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG sınavlarına ilişkin test ve madde istatistikleri çıkarıldı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ilk kez Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, testlerin zorluk dereceleri rapor haline getirildi. TEOG birinci dönem ortak sınavlarının sonuçları, 19 Ocak'ta açıklanmıştı. Bu sınavlara ilişkin test ve madde istatistikleri çıkarıldı.

"TEOG'UN GÜVENİLİRLİK KATSAYISI 0.969 OLARAK BELİRLENDİ"

2015 TEOG I İngilizce Mazeret Sınavı Soru ve Cevapları

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 26 Kasım 2015 Çarşamba tarihinde yapmış olduğu 2015 8.Sınıf 1.Dönem Merkezi Ortak Sınavına mazeretlerinden dolayı katılamayan öğrenciler için 13 Aralık 2015 tarihinde yapılan Mazeret sınavı soru ve cevapları.

Yabancı Dil (İngilizce)


Sayfalar

RSS - TEOG beslemesine abone olun.