Derslerle ilgili animasyonları sitemizde bulabilirsiniz. Ulaşmak...

Merak edilen bilgileri buradan bulabilirsiniz. Ayrıca kendi merak...

Sitemizde özellikle Fen Bilimleri olmak üzere birçok derse ait...

Her seviyeden yüzlerce deneye tek tıkla buradan ulaşabilirsiniz...

Birçok alanda çığır açan, bilime yön veren, yaşantımızı...

Kasım 2016

Güvenli Youtube Videoları Sitesi

Youtube üzerinden yeterli güvenlik ayarları yapılma imkanı olmadığından çocuğunuzu istenmeyen videolardan korumanız neredeyse imkansız.

Aynı dert birçok ailenin başında. Telefonu eline alan çocukların %80-90'ı Youtube'u açmakta. Önerilen videolar genelde geçen kelimelere, kanal benzerliklerine göre ve daha önce o videoyu izleyenlerin sonrasında gittiği videolara göre şekillendiği için çocuk videosu gibi görünen ama çocuklar için sakıncalı içeriklere yönlendirme yapmaktadır.

Difüz Işık

Yarı geçirgen bir yüzeyden geçerek konu üzerine düşen ışığa ise difüz (yayınık) ışık denir. Direkt ışığın tersine difüz ışık yumuşak bir karaktere sahiptir. Nesne bu tip bir ışıkla aydınlatılacak olursa, bu durumda görüntünün sınırları belirsizleşir. Yani görüntünün keskinliği zayıflar.

Kültürel Uyum

Hayvanlar ve diğer canlılar gibi organları yoluyla yaşam mücadelesini sürdürme şansı olmayan insanoğlunun, doğayla savaşında akıl ve düşünce yetilerini kullanması.

Biyolojik Uyum

İnsan dışındaki diğer canlıların, biyolojik uzantıları olan organlarını kullanarak hayatta kalabilmeleri ve türlerinin devamını sağlayabilmeleridir.

Yukarıdan ve Etrafından Oyunu

1.KAZANIM: Yer değiştirme hareketlerini artan kuvvet, hız ve çeviklikle yapar.

Sıçrama Oyunu

1.KAZANIM: Yer değiştirme hareketlerini artan kuvvet, hız ve çeviklikle yapar.

Atlı Karınca Oyunu

1.KAZANIM: Yer değiştirme hareketlerini artan kuvvet, hız ve çeviklikle yapar.

Bunların adı Yeniçeri olsun. Cenab-ı Hak yüzlerini ak...

Bunların adı Yeniçeri olsun. Cenab-ı Hak yüzlerini ak, pazularını kuvvetli, kılıçlarını keskin, oklarını tehlikeli, kendilerini daima galip buyursun. (Orhan Gazi'nin getirdiği birkaç Yeniçeri askerine olan duası. Böylece ocağa "Yeniçeri" ismi konulmuş, ocağın pir'i de Hacı Bektaş-i Veli olmuştur.)

Sayfalar

Ders Notları (Yeni Eklenen)

Merak Edilenler (Yeni Eklenen)